Plotter

Çeşitli alanlarda yaptığımız projeleri A4, A5 kağıtlara basmak için herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz.

Kendi yazıcımızı kullanarak ya da bulabildiğimiz herhangi bir yazıcıdan projemizi kağıda dökebiliyoruz. Yazıcıdan projelerimizi siyah beyaz ya da renkli şekilde sadece bir tek tuş kullanarak çıkarabiliyoruz. Buraya kadar hiçbir sorun yok. Ama ya yaptığımız projeyi A3,A2, A1, A0 boyutunda kağıtlara basmamız gerekirse bunu nasıl yapacağız? İşte bu sorumuzun cevabı tam olarak ozalit makinelerin tanımını yapıyor bize.

Geniş kapsamlı, profesyonel projelerimizi büyük boyutta kağıtlara dökmek için ozalit makineleri kullanıyoruz. Ozalit makineleri yardımıyla büyük boyutta afişler, haritalar, kanvas tablo baskıları ve bayrak baskıları yapılabilmektedir. Bu örneklerden de anlaşıldığı gibi ozalit makineler sadece baskıları kağıtlara gerçekleştirmiyor. Aynı zamanda kumaş baskısı, polyester baskısı, aydınger baskısı gibi çeşitli ürünlere de baskı yapabiliyorlar.

Çok çeşitli baskılar yapan, kullanımı kolay, ürün kalitesi yüksek ozalit makinelerin değişik baskılar için kullanılan modelleri mevcut. Ozalit makine modelleri; kullandıkları teknolojiye, barındırdıkları özelliklere, fiyatlarına, yaptıkları baskıya göre çeşitleniyor. Ozalit makine modellerine ulaşmak için biraz internet araştırması yapmak yeterli. Bunun yanı sıra ozalit makine modelleri piyasada plotter satışı yapan firmalarda geniş yelpazesiyle kullanıcılara sunuluyor.

Üreticilerin en çok tercih ettiği ozalit makine modeli, en yaygın kullanılan ozalit makine modeli ve en uygun fiyatlı ozalit makine modelleri başlıkları altında, internette yaptığınız arama sonucunda, istediğiniz bilgilere ulaşabileceğinizi umuyoruz.

Plotter Nedir?

Plotter, özellikle çizim ve grafik çıktıların alınmasında kullanılan büyük boyutlu yazıcılardır. Bilgisayar teknolojisi, yabancı kaynaklı olduğundan, Plotter adı ile de bilinirler. Eskiden kalem ile çizdikleri için adları çizici olarak kalmıştır. Günümüzde kalemli, mürekkep püskürtmeli çeşitleri vardır. Plotter günümüzde dijital baskı ve daha çok CAD (Computer Aided Design) programları tarafından desteklenir. Plotter genelde mimarlık, mühendislik, matbaa uygulamalarında yoğun olarak kullanılırlar.

Ankara da Epson plotter çizici fiyat, satış, Epson plotter fiyatı, Epson 510 fiyatı, Epson T610 fiyatı,Epson T770 fiyatı, Epson T790 Fiyatı, Epson 2300 fiyatı, Epson Z6100 fiyatı, plotter fiyatı, plotter satış  fiyatları,  iç mekan Epson plotter fiyatları ve özellikleri, dış mekan plotter makineleri fiyatları ve özellikleri hakkında destek almak için satış temsilcimize danışabilirsiniz.

Plotter çeşitli boyutlardaki kağıtlara baskı yapmak için kullanılan teknolojik bir üründür. Plotter makineleri, çalışma mantığı ve yaptığı iş açısından bilgisayar yazıcılarına benzetilebilir. Ancak plotter makineler büyük boyuttaki kağıtlara baskılar yapar ve yazıcıdan çok daha özenli çalışır. Plotter makineler oluşturulan geniş çaplı projelerin kağıda dökülmesi işlemini yapar. Plotter makinelerin gelişiminden önce saatlerce süren, projeyi kağıda dökme işlemi şimdilerde plotter makinelerle birlikte oldukça hız kazandı.

Plotter Fiyatları

Epson Plotter Yetkili Satış Noktası Makser Bilişim  olarak ; satışını yaptığımız Epson plotter ürünleri düşük maliyet ve yüksek çözünürlük sağlamaktadır.

Plotter Makineleri Kağıtları

Plotter makineler özel baskılar yaptıkları için, baskılarda özel kağıtlar kullanılır. Plotter makinelerle değişik kağıt türlerine baskılar yapılmaktadır. Plotter kâğıtları diye geçen bu kağıt çeşitleri; kanvas kağıt, saten kanvas kağıt, fotoğraf kağıdı, inkjet kağıt vb.dir. Plotter kağıt çeşitlerini incelemek için plotter kağıdı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Plotter Makineleri Nerelerde Hangi Amaçla Kullanılır?

Plotter makineler genellikle reklam sektöründe, mimarlık ve mühendislik alanlarında, kopyalama merkezlerinde kullanılıyor. Kullanıldığı alanda üreticilere büyük kolaylıklar sağlayan plotter makineler, üretime hız kazandırıp, az emekle çok iş yapıyor.

Plotter Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojik her üründe olduğu gibi plotter makinelerde de birçok marka ve model mevcut. Çeşitli internet sitelerinde değişik markaların plotter çeşitleri mevcut. Fakat plotter çeşitleri denince ilk akla gelen iç mekan plotterlar ve dış mekan plotterlar olmalıdır. İç mekân plotterlar, genel anlamda daha hassas baskılar için kullanılır. Baskısını yaptıkları ürün güneş, su vb. etkenlerden etkilenen ürünlerdir. Bunlara örnek olarak kağıt, kanvas verilebilir. Dış mekân plotter makineler ise genellikle su, güneş vb. etkenlerden kolayca etkilenmeyen ürünlere baskı yaparlar. Bunlara örnek de tabelalar, bilbordlar verilebilir.

Plotter Makineleri ve Ozalit Makineleri Arasındaki Farklar

Plotter makineler ve ozalit makineler çalışma prensibi açısından birbirlerine benzeseler de ikisinin kullanım alanları farklıdır. Plotter makineler ozalit makinelerden daha gelişmiş bir teknoloji kullanırlar.

Plotter Makinelerin Kurulumu ve Kullanıcı Eğitimi

Plotter makinelerin kurulumu satın aldığınız firma tarafından kullanıcılara sağlanmaktadır. Kurulum hizmetinin yanı sıra kullanım eğitimi de veren firmalar, kullanıcı herhangi bir sıkıntı yaşadığında plotter  teknik servis desteğini müşterilerine ulaştırmaktadır.
Verdiğimiz bilgilerin faydalı olması dileğimizle…

Plotter Kullanım Şekli

Geniş Format Plottere kâğıt rulo ve tabaka halinde verilir.

Plotter Markaları

Plotter markaları arasında Epson, Hp, Canon, Xerox, Oce, Roland gibi markalar bulunmaktadır.

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Hizmet Bölgelerimiz

Hizmet verdiğimiz İllerimiz : Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Antakya, Iğdır, Isparta, İçel, Mersin, İstanbul (Trakya), İstanbul (Anadolu), İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Sakarya, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Adapazarı, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunçeli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak, Kıbrıs, ve Türkiye Tüm ilçeleri Genelidir.

Plotter Teknik servisi’ verilen Ankara ili ve ilçeleri ; Akyurt, Altındağ, Esenboğa, Altınova, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Çankaya, Elmadağ, lalahan, Hasanoğlan, Yeşildere, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Oyaca, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Güvem, (06360) Mamak, Kutludüğün, Nallıhan, Çayırhan, Polatlı, Temelli, (06930) Sincan, Şereflikoçhisar, (06170) Yenimahalle, Yenikent, Sarayköy, ve bağlı diğer tüm semtlerine satış ve teknik servisi hizmetleri sunmaktayız…

‘Tarayıcı’ , ‘Scanner’ , Kağıt Katlama’ , ‘Plotter’ , ‘Designjet’ , Toner’ , ‘Developer’ , ‘Drum’ , ‘Blade’ , ‘Charge roller’ , ‘Hot Roller’ , ‘Scrapper’ , Center Thermistör’ , ‘Poligon Motor’ , Paper feed’ , Fixing ünit’ , ‘Drive ünit’ , ‘Corona’ , ‘Gear’ , ‘Dişli’ , ‘Hıtır lamp’ , ‘Kağıt’ ‘Plotter kağıtları’ , ‘Hp Kartuş’ , ‘kafa’ , printed’ , ‘Hp Toner’ , ‘Dolum’ , ‘Hp 500 Kartuş dolum kit’ , ‘hp t 610 kartuş dolum kit’ , ‘A0’ , ‘A1’ , ‘A2’ , ‘A3’ , ‘A4’ , ‘A5’ , ‘A0+’ , 24” , 36” , 42” , 44” , ‘Satış ve Teknik’ , ‘HP T PLOTTER’ , ‘tarayıcı plotter dijital’ , ‘plotter dijital büro’ ‘Hp DesignJet Kartuş’ , ‘scanner tarayıcı plotter’ , ‘Teknik Servis Ankara’ , ‘dijital büro makineleri’ , ‘DesignJet Kartuş Dolum’ ‘Plotter’’ ‘Teknik Servis’ ‘folyo kesim’ ‘Cutter Plotter’ ‘Tamir’ , ‘Bakım onarım’ , ‘Diital Baskı Ürünleri Satış ve servisi’

Plotter Satış Servis:

 • plotter
 • plotter nedir
 • vip plotter kağıt nerede kullanılır
 • plotter kesim ankara
 • plotter kağıdı nedir
 • plotter çizim makinası
 • ploter makinası
 • ploter makina baskı makinası
 • ploter isim kesme makinası
 • PLOTER
 • partner plotter
 • ozalit makineleri calisma prensipleri
 • en uygun kanvas plotter
 • gaziantep plotter kağıdı
 • hpt 1200 plotter hangi kağıtlar
 • KALIPLARIMI DÖKMEK İÇİN PLOTER ARIYORUM
 • kanvas baski yapan plotter modelleri
 • Kumaş üzerine baskı için plotter
 • modelhane plotter makine fiyatları
 • ozalit makinası çalışma prensibi